czwartek, 30 maja

Artykuły pszczelarskie

Artykuły pszczelarskie

Prawidłowe wyposażenie pasieki ma ogromny wpływ na wydajność hodowli. Akcesoria pszczelarskie nie tylko zapewniają bezpieczeństwo owadom, ale chronią również pasieczników przed gniewem pszczół i ułatwiają im sprawne wykonywanie obowiązków. Dlatego, jeśli zależy nam na dbaniu o zwierzęta i własnym komforcie, powinniśmy dbać o zakup odpowiednich artykułów do naszej pasieki.

Sita i stojaki

Miód pozyskany z plastra trzeba odcedzić, aby oczyszcić go z zanieczyszczeń. W tym celu należy zaopatrzyć się w sita i stojaki, znacznie ułatwiające proces oczyszczania. Cedzidło wystarczy postawić na stojaku, który z kolei można umiejscowić na szczycie naczynia, do którego spłynie oczyszczony miód. W naszym sklepie znajdą Państwo produkty cechujące się różnymi wymiarami oraz materiałem, z którego są wykonane.

Kraty odgrodowe, siatki i izolatory

Komora ula musi być przedzielona na kilka części. Z jednej strony, kraty odgrodowe i siatki dzielą przestrzeń na kondygnację. Z drugiej, pomagają w segregacji pszczół, bowiem rozmiar szczelin w kratach i siatkach decyduje, które owady mogą przez nią przejść, a które nie. Na podobnych zasadach działają izolatory pszczelarskie, które jednak służą przede wszystkim do izolowania matek pszczelich od reszty rodziny. Na wirtualnych półkach naszego sklepu można znaleźć produkty wykonane z różnych materiałów, cechujące się zróżnicowaną wielkością oczek, warunkującą zastosowanie wyrobu.

Hodowla matek pszczelich

Oferujemy sprzedaż produktów potrzebnych do tego, aby powstała kompletna hodowla matek pszczelich. Na asortyment tej sekcji składają się elementy systemu Nicot umożliwiające wychód matek. Częściami tego zestawu, które można zakupić w naszym sklepie, są:

  • izolator lokówka do ramki do wychowu matek
  • miseczki matecznikowe do ramki do wychowu matek
  • ramki do wychowu matek
  • uchwyty do miseczek i matecznika do ramki do wychowu matek

Inne elementy naszej oferty

Korzystając z naszej pomocy, możecie Państwo nie tylko wejść w posiadanie wyżej wymienionych produktów, ale również macie szansę wziąć udział w kursach organizowanych w pasiekach. Ponadto, oferujemy sprzedaż odzieży roboczej oraz innych artykułów, które pozwalają na przestrzeganie BHP w – bądź, co bądź – niebezpiecznej pracy pasiecznika. Do tego należy dodać jeszcze wiele innych, przydatnych akcesoriów. Zachęcamy także do kupna naturalnych miodów najlepszej jakości. Ich degustacja uświadomi każdemu, dlaczego warto założyć własną pasiekę. Nie ma nic lepszego niż pyszny miód prosto od naszych pszczół. Życzmy udanych zakupów!