środa, 29 maja

Jaka jest najlepsza karma dla psa?

Jaka jest najlepsza karma dla psa?

Czy można powiedzieć, że istnieje karma idealna dla wszystkich psów? Oczywiście, że nie. Wynika to z tego faktu, że każdy pies ma inne potrzeby. Dla przykładu można wspomnieć o szczeniętach i psach dorosłych. Inne pożywienie otrzymywać muszą psy schorowane, a inne okazy zdrowia. Potrzeby żywieniowe psów się różnią i zależne są od wielu czynników.

Niezbędne składniki odżywcze

Tak jak w przypadku człowieka, tak również w przypadku zwierząt potrzebne są niezbędne składniki odżywcze. Karma dla psa Wiejska Zagroda, która produkowana jest przez polską firmę, jest w stanie takie składniki zapewnić. W szczególności, jeżeli chodzi o mięso, które w tym przypadku 65,5% zawartości w składzie karm Wiejska Zagroda. Do tego można być pewnym tego, że jest ona produkowana ze świeżych i lokalnych składników, które zapewniają najlepszą jakość.

Wybierając karmę na pewno należy zwrócić uwagę na skład. Tak, aby zyskać pewność co do tego, że nie zawiera ona elementów, jakie psu mogłyby zaszkodzić. Niezależnie od tego, czy mowa jest o psach małych, dużych, chorych lub też nie. Co jest jeszcze ważne?

Smakowita karma dla każdego czworonoga

Karma Wiejska Zagroda dla szczeniąt to maleńkie cząstki, z jakimi małe czworonogi będą w stanie sobie poradzić. Nie można bowiem zapomnieć także o tym, aby zwrócić uwagę na takie elementy. Kupno karmy dla psów dorosłych nie ma najmniejszego sensu, jeżeli czworonóg ma dopiero kilka miesięcy. Można być pewnym tego, że pies będzie swoją miskę omijał szerokim łukiem, bowiem będzie świadomy tego, że nie poradzi sobie z takim pożywieniem. Pies musi być w stanie ją nie tylko pogryźć, ale także przetrawić. Wiejska Zagroda w swojej ofercie ma coś dla każdego czworonoga – nie tylko dla maluchów, ale także dla psów dorosłych.

Zapotrzebowanie energetyczne

Warto spojrzeć także na to, aby mieć świadomość tego, że Wiejska Zagroda karma mokra jest w stanie ją w odpowiedni sposób zaspokoić. Uzależnione jest to od wielu elementów, m.in. tempa przemiany materii, kompozycji ciała, trybu życia, aktywności ruchowej zwierzęcia czy temperatury i wilgotności otoczenia. W internecie znaleźć można specjalne kalkulatory, jakie pozwalają pozwolić zapotrzebowanie energetyczne dla każdego psa, z uwzględnieniem rasy.

Czy mój pies lubi ten smak?

Wiejska Zagroda indyk z jagnięciną to jeden ze smaków, który oferowany jest przez polskiego producenta. Warto uwzględnić także i ten aspekt, ponieważ psy także zwracają na to uwagę. Indyk z jagnięciną wydaje się kuszącą propozycją, ale nie każdemu czworonogowi przypadnie ona do gustu. Można jednak zdecydować się na wołowinę z indykiem, białoryby, indyka z gęsią, indyka z jabłkiem lub na wiele innych kombinacji smakowych. Tak, aby mieć pewność, że pies będzie mógł znaleźć każdego dnia w swojej misce swoją ulubioną karmę, która jest w stanie zapewnić także odpowiednią ilość białka.