czwartek, 23 maja

Jaką bieliznę wybrać dla swoich dzieci?

Jaką bieliznę wybrać dla swoich dzieci?

Bielizna dla dzieci czy też młodzieży może być bardzo zróżnicowana- pomimo, że na co dzień raczej nie rzuca się w oczy- naprawdę może być estetyczna, a także ciekawa dla samego dziecka ze względu na motywy z filmów i bajek. Warto więc sprawdzić, jakiego rodzaju bieliznę znajdziemy na rynku, biorąc także pod lupę to, z czego jest ona wykonana. 

Bielizna odpowiednia dla dziewczynek młodszych i starszych 

W przypadku dzieci- i tych mniejszych i tych dorastających- kluczową sprawą jest tak naprawdę wygoda noszenia. W tematyce bielizny dedykowanej dziewczynkom, przede wszystkim są więc komplety majtek- miękkich w dotyku, oddychających, wykonanych z bawełny. Bawełnę można pać w wysokich temperaturach, można suszyć w suszarkach bębnowych, a także można prasować. Bez wątpienia, najbardziej wygodnym krojem są figi, które dostępne są w wielu wersjach kolorystycznych- w przypadku dziewczynek zazwyczaj dominuje róż, błękit, czerwień oraz szarość. Dla mniejszej dziewczynki szczególnie ciekawe będą figi z postaciami z bajek lub też propozycje z grafikami dla dzieci- babeczki, jednorożce czy zwierzątka.

Z kolei bielizna dla nastolatków to dziewczęce, delikatne wzory, np. kwiecista łączka, kropeczki lub też minimalistyczne figi w jednolitym, gładkim kolorze. Bielizna młodzieżowa dla dziewczynek to także pierwsze biustonosze. Zazwyczaj są to staniki miękkie w dotyku, które posiadają usztywniane miseczki, ale nie mają metalowych fiszbin, które zazwyczaj na start nie są też niezbędne. I tutaj kolorystyka może być różnorodna, chociaż najbardziej praktyczne będą kolory klasyczne: biel, beże oraz czerń. 

A jaka bielizna dziecięca dla chłopca? Co dla starszego nastolatka? 

W przypadku chłopca do wyboru są zarówno bokserki jak i bardziej wycięte slipy. Kolorystyka dla chłopców zazwyczaj przybiera formę różnych odcieni granatu i koloru niebieskiego, zieleni oraz żółci. Zarówno na bokserkach jak i na slipach mogą pojawić się postacie z bajek- samochody czy też super bohaterowie. Dzięki takiemu uatrakcyjnieniu bielizny dziecko będzie ją nosić znacznie chętniej. Analogicznie jak w przypadku propozycji dla starszych dziewczynek, starsi chłopcy mogą wybierać w bardziej stonowanych kolorach. Bardzo ważne, aby wybrana bielizna była uszyta z elastycznej, miękkiej i oddychającej tkaniny. A więc klasyczna bawełna lub też bawełna z domieszką elastanu. Więcej propozycji ciekawej bielizny dla najmłodszych, ale i dla trochę starszych dzieci można zobaczyć na stronie https://www.ottimi.pl/category/bielizna-dziecieca-i-mlodziezowa