czwartek, 23 maja

Jak wybrać dobrą brzytwę do golenia?

Jak wybrać dobrą brzytwę do golenia?

Efektywne golenia może zapewnić wyłącznie precyzyjne ostre ostrze. Wysokiej jakości brzytwa do golenia jest bardzo ciekawą alternatywą dla tradycyjnych maszynek. Można za jej pomocą dokładnie pielęgnować zarost i golić się tak jak potrzebujemy. Nowoczesne modele wykonane zostały z różnych rodzajów stali, a rękojeść z materiału zapobiegającego ślizganiu się narzędzia w dłoni. To wszystko ma ogromny wpływ na skuteczność i bezpieczeństwo podczas golenia zarostu.

Dlaczego warto golić się brzytwą?

Przez ostatnie lata wielu mężczyzn, nawet tych młodych zdecydowało się powrócić do korzeni i zastosować profesjonalne narzędzia do pozbycia się zarostu. Jeżeli będziemy użytkować proste brzytwy do golenia na mokro, to z pewnością unikniemy podrażnień i osiągniemy idealną gładkość.

Jeżeli będziemy brzytwę do golenia właściwie pielęgnować i dbać o nią należycie to posłuży nam ona przez wiele długich lat. Kiedyś takie akcesoria były przekazywane przez ojców dla synów i nic nie stoi na przeszkodzie, aby w obecnych czasach wprowadzić ten model w tradycyjne życie.

Jaka jest najważniejsza część brzytwy do golenia?

Oczywiście najważniejszą częścią brzytwy do golenia jest jej ostrze. Najczęściej element ten wykonany jest ze stali nierdzewnej albo węglowej. Jeżeli potrzebujemy jak najlepszej wytrzymałości ostrza, to warto zdecydować się na stal węglową, którą bardzo łatwo się ostrzy i przez długi czas zachowuje swoją ostrość. Natomiast brzytwa ze stali nierdzewnej ma bardzo dobrą ochronę przed korozją.

Wybierając brzytwę do golenia, warto zwrócić uwagę na jej szerokość. Dla osób początkujących najlepszym rozwiązaniem jest szerokość 5/8, ponieważ nie jest to ostrze zbyt wąskie czy za szerokie.

Kolejną ważną wartością jest kąt zagięcia brzytwy, który wynosi 1/1, 1/2 czy 1/4. 1/2 czy 1/4 mają znacznie szerszy kąt zagięcia, dzięki czemu cienkie ostrze można znacznie szybciej naostrzyć i nie trzeba tego procesu wykonywać zbyt często.

Rączka brzytwy do golenia

Oprawa brzytwy do golenia może być wykonana z różnych materiałów. Warto więc przy zakupie konkretnego modelu zwrócić uwagę na to, czy rączka dobrze trzyma się w dłoni i nie wyślizguje się.

Producenci oferują oprawę brzytwy wykonane z materiałów takich jak drewno albo plastik. Niektóre modele mogą mieć rączki z drewna egzotycznego albo materiału imitującego róg bawoła. Klienci mogą także wybierać spośród zdobionych albo gładkich faktur.

Oprócz brzytwy warto również zamówić dodatkowe akcesoria pielęgnacyjne. Do zestawu można dobrać pas do ostrzenia brzytwy, pastę nawilżającą, pastę polerską, żyletki, etui albo zdecydować się na cały zestaw w przystępnej cenie.