niedziela, 26 maja

Biżuteria z kamieni naturalnych – idealny pomysł na prezent

Biżuteria z kamieni naturalnych – idealny pomysł na prezent

Biżuteria jako uniwersalny prezent kojarzy się z elegancją i ponadczasowym charakterem. Budzi radość, przyciąga wzrok i sprawia, że odbiorca czuje się wyjątkowo. Jest również praktyczna, ponieważ starannie dobraną biżuterię można nosić na co dzień. Warto jednak pamiętać, aby wybrać biżuterię, która pasuje do stylu konkretnej osoby, a nie dokonywać przypadkowego zakupu. Zapomnijmy o sztucznych wariantach plastikowych. Lepiej postawić na coś skromniejszego niż drut wątpliwej jakości. Pamiętajmy też, że wbrew powszechnemu przekonaniu nie wszystkie kobiety lubią diamenty. Ręcznie robiona biżuteria z kamieni naturalnych byłaby świetną alternatywą dla tradycyjnych złotych lub srebrnych elementów. Przekonajmy się dlaczego jeszcze warto podarować biżuterię z kamieni naturalnych oraz jak do pasować ją do obdarowywanej osoby.

Bransoletki z kamieni naturalnych – co oznaczają poszczególne kamienie

Biżuteria z ametystem

Ametyst jest znany jako „kamień harmonii i relaksu”. Przywraca równowagę osobom podatnym na stres i uwalnia umysł od negatywnych myśli. Pomoże Ci przetworzyć emocje, zwiększyć cierpliwość i uwolnić Cię od codziennego zmęczenia i problemów, dzięki czemu będziesz mógł spać spokojnie po ciężkim dniu. Ametyst może stać się szczególnie cennym kamieniem dla osób odpowiedzialnych i/lub na wysokich stanowiskach. Tutaj ważna jest umiejętność łączenia wiedzy i doświadczenia z intuicją, a także sposób myślenia z wzorców, ponieważ każda sytuacja bardzo różni się od poprzedniej. Profesjonalne działania są zarówno efektywne, jak i kreatywne.

Obsydian i jego właściwości

Według wierzeń obsydian jest idealnym kamieniem szlachetnym dla osób wyrafinowanych, uduchowionych lub wrażliwych. Jej misją jest skuteczne zapobieganie złym energiom, zarówno pochodzącym z nas (tj. negatywnemu myśleniu, objawom depresji, braku wiary i chęci do życia), jak i zewnętrznym. Obsidian dodaje odwagi, wiary w swoje możliwości i pewności siebie. Ponadto obsydian śnieżny uwolni nas od ograniczających emocji, obsydian zadba o nasz rozwój duchowy, a obsydian tęczowy doda nam pyszności i napełni optymizmem. Dlatego jeśli chcemy uchronić się przed negatywną energią, zawsze powinniśmy mieć przy sobie obsydian. Warto też wspomnieć, że w wierzeniach Meksykanów kamień ten jest niezbędny do zapamiętywania i rozumienia snów.

Biżuteria z turkusem

Turkus oznacza również Kamień Zwycięzcy lub Kamień Niebios. Symbol hojności, uczciwości i dawania. Zachęca do bycia szczerym wobec siebie i pomaga zdefiniować życie, którego naprawdę pragniemy. Pobudza kreatywność i pobudza wyobraźnię. Turkusowa biżuteria to idealny prezent dla pań i panów. Uważa się, że zapobiega pechowi i wypadkom, szczególnie polecany kierowcom. Jest „aniołem stróżem”, który zmienia kolor, gdy jego właściciel jest chory, dając potrzebę zadbania o zdrowie i wizyty u lekarza.